Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > IPA65R380C6XKSA1
IPA65R380C6XKSA1
IPA65R380C6XKSA1 Infineon Technologies
infineon-ipa65r380c6-datasheet-v02_02-en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Trans MOSFET N-CH 650V 10.6A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
auf Bestellung 392 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 292
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IPA65R380C6XKSA1 Infineon Technologies
Description: MOSFET N-CH 650V 10.6A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10.6A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 380mOhm @ 3.2A, 10V, Power Dissipation (Max): 31W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 320µA, Supplier Device Package: PG-TO220-3-111, Part Status: Not For New Designs, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 39 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 710 pF @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 10.6A; 31W; TO220FP
Type of transistor: N-MOSFET
Technology: CoolMOS™
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 650V
Drain current: 10.6A
Power dissipation: 31W
Case: TO220FP
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 0.38Ω
Mounting: THT
Kind of channel: enhancement
Kind of package: tube
auf Bestellung 147 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 35
IPA65R380C6XKSA1 IPA65R380C6XKSA1 Hersteller : Infineon Technologies infineon-ipa65r380c6-datasheet-v02_02-en.pdf Trans MOSFET N-CH 650V 10.6A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
IPA65R380C6XKSA1 IPA65R380C6XKSA1 Hersteller : Infineon Technologies IPA65R380C6_2_0.pdf?folderId=db3a3043163797a6011637d4bae7003b&fileId=db3a30432ba3fa6f012bf2a58f67779f Description: MOSFET N-CH 650V 10.6A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10.6A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 380mOhm @ 3.2A, 10V
Power Dissipation (Max): 31W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 320µA
Supplier Device Package: PG-TO220-3-111
Part Status: Not For New Designs
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 39 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 710 pF @ 100 V