Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > IPB339N20NM6ATMA1
IPB339N20NM6ATMA1
IPB339N20NM6ATMA1 Infineon Technologies
Infineon-IPB339N20NM6-DataSheet-v02_00-EN.pdf?fileId=8ac78c8c8d2fe47b018d326b4a120c7a
Hersteller: Infineon Technologies
Description: MOSFET
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 6.8A (Ta), 39A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 31.8mOhm @ 26A, 15V
Power Dissipation (Max): 3.8W (Ta), 125W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 52µA
Supplier Device Package: PG-TO263-3-2
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, 15V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 24 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1600 pF @ 100 V
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IPB339N20NM6ATMA1 Infineon Technologies
Description: MOSFET, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 6.8A (Ta), 39A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 31.8mOhm @ 26A, 15V, Power Dissipation (Max): 3.8W (Ta), 125W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 52µA, Supplier Device Package: PG-TO263-3-2, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, 15V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 24 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1600 pF @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
IPB339N20NM6ATMA1 IPB339N20NM6ATMA1 Hersteller : Infineon Technologies infineon-ipb339n20nm6-datasheet-v02_00-en.pdf Trans MOSFET N-CH 200V 6.8A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
auf Bestellung 983 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 60
auf Bestellung 983 Stücke:
Mindestbestellmenge: 59
auf Bestellung 25000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 1000
IPB339N20NM6ATMA1 IPB339N20NM6ATMA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon_IPB339N20NM6_DataSheet_v02_00_EN.pdf MOSFETs TRENCH >=100V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs (Max): ±20V
Mindestbestellmenge: 3