Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > IPD60R1K5PFD7SAUMA1
IPD60R1K5PFD7SAUMA1
IPD60R1K5PFD7SAUMA1 Infineon Technologies
infineonipd60r1k5pfd7sdatasheetv0200en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Trans MOSFET N-CH 600V 3.6A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
auf Bestellung 93513 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1231
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IPD60R1K5PFD7SAUMA1 Infineon Technologies
Description: MOSFET N-CH 600V 3.6A TO252, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 3.6A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.5Ohm @ 700mA, 10V, Power Dissipation (Max): 22W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 40µA, Supplier Device Package: PG-TO252-3-344, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 4.6 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 169 pF @ 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
IPD60R1K5PFD7SAUMA1 IPD60R1K5PFD7SAUMA1 Hersteller : Infineon Technologies infineonipd60r1k5pfd7sdatasheetv0200en.pdf Trans MOSFET N-CH 600V 3.6A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
auf Bestellung 25790 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1231
Mindestbestellmenge: 2
IPD60R1K5PFD7SAUMA1 IPD60R1K5PFD7SAUMA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-IPD60R1K5PFD7S-DataSheet-v02_00-EN.pdf?fileId=5546d4626df6ee62016e225df2d46744 Description: MOSFET N-CH 600V 3.6A TO252
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 3.6A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.5Ohm @ 700mA, 10V
Power Dissipation (Max): 22W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 40µA
Supplier Device Package: PG-TO252-3-344
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 4.6 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 169 pF @ 400 V
Mindestbestellmenge: 10
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs (Max): ±20V