Produkte > SENSATA-CYNERGY3 > IPSLAT-G0100-5
IPSLAT-G0100-5 Sensata-Cynergy3
IPS%20AT%20L_series.pdf
Hersteller: Sensata-Cynergy3
Description: PRESSURE TRANS 0-100MBARG 4-20MA
Features: Amplified Output, Temperature Compensated
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylinder
Output Type: Analog Current
Output: 4 mA ~ 20 mA
Operating Pressure: 1.45PSI (10kPa)
Pressure Type: Gauge
Accuracy: ±0.25%
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Termination Style: Connector
Voltage - Supply: 10V ~ 28V
Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) NPT