Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > IPT067N20NM6ATMA1
IPT067N20NM6ATMA1
IPT067N20NM6ATMA1 Infineon Technologies
infineon-ipt067n20nm6-datasheet-en.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Description: TRENCH >=100V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerSFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15.3A (Ta), 137A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 6.2mOhm @ 126A, 15V
Power Dissipation (Max): 3.8W (Ta), 300W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 251µA
Supplier Device Package: PG-HSOF-8-1
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, 15V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 107 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7300 pF @ 100 V
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IPT067N20NM6ATMA1 Infineon Technologies
Description: TRENCH >=100V, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerSFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15.3A (Ta), 137A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 6.2mOhm @ 126A, 15V, Power Dissipation (Max): 3.8W (Ta), 300W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 251µA, Supplier Device Package: PG-HSOF-8-1, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, 15V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 107 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7300 pF @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
IPT067N20NM6ATMA1 IPT067N20NM6ATMA1 Hersteller : Infineon Technologies infineonipt067n20nm6datasheetv0201en.pdf Trans MOSFET N-CH 200V 15.3A 9-Pin(8+Tab) HSOF T/R
auf Bestellung 34000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Mindestbestellmenge: 22
IPT067N20NM6ATMA1 IPT067N20NM6ATMA1 Hersteller : Infineon Technologies infineon-ipt067n20nm6-datasheet-en.pdf Description: TRENCH >=100V
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerSFN
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs (Max): ±20V
Mindestbestellmenge: 2
IPT067N20NM6ATMA1 IPT067N20NM6ATMA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-IPT067N20NM6-DataSheet-v02_01-EN.pdf MOSFETs IFX FET >150 - 400V
Produkt ist nicht verfügbar