Produkte > TDK-LAMBDA > IQG48033A120V-009-R
IQG48033A120V-009-R
IQG48033A120V-009-R TDK-Lambda
iqg_e.pdf
Hersteller: TDK-Lambda
Description: DC DC CONVERTER 12V
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OVP
Package / Case: 8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.52" H (57.9mm x 36.8mm x 13.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Intermediate Bus Converter
Operating Temperature: -40°C ~ 124°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 95%
Current - Output (Max): 33A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active Low
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
auf Bestellung 238 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IQG48033A120V-009-R TDK-Lambda
Description: DC DC CONVERTER 12V, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OVP, Package / Case: 8-DIP Module, 1/4 Brick, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.52" H (57.9mm x 36.8mm x 13.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Intermediate Bus Converter, Operating Temperature: -40°C ~ 124°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 95%, Current - Output (Max): 33A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active Low, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.