Produkte > TDK-LAMBDA AMERICAS INC > IQP48090A015V-001-R
IQP48090A015V-001-R TDK-Lambda Americas Inc
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: DC-DC, PCB MOUNT, QUARTER BRICK,
Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Bulk
Package / Case: Quarter Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 120°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 90A
Supplier Device Package: Quarter Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 1.5V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 135 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IQP48090A015V-001-R TDK-Lambda Americas Inc
Description: DC-DC, PCB MOUNT, QUARTER BRICK,, Features: Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Bulk, Package / Case: Quarter Brick, Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 120°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 90A, Supplier Device Package: Quarter Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 1.5V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 135 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.