IRGBF20F
IRGBF20F Infineon Technologies
IRGBF20F.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IGBT FAST 900V 20A TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 4.3V @ 15V, 5.3A
Supplier Device Package: TO-220AB
Current - Collector (Ic) (Max): 9 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 900 V
Power - Max: 60 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details IRGBF20F Infineon Technologies
Description: IGBT FAST 900V 20A TO-220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 4.3V @ 15V, 5.3A, Supplier Device Package: TO-220AB, Current - Collector (Ic) (Max): 9 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 900 V, Power - Max: 60 W.