JC1A-DC18V Panasonic Electric Works
JC%20Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 50 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 14.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 2 ms
Load - Max Switching: 2500VA
Produktbewertung abgeben
Technische Details JC1A-DC18V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 50 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 14.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 2 ms, Load - Max Switching: 2500VA.