JC1A1BF-DC24V Panasonic Electric Works
STANDARDS%20CHART.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 41.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 2 ms
Load - Max Switching: 1250VA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JC1A1BF-DC24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 41.6 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 2 ms, Load - Max Switching: 1250VA.