JC1AF-DC12V-F
JC1AF-DC12V-F Panasonic Electric Works
JC Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Produktbewertung abgeben
Technische Details JC1AF-DC12V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 10 ms.