JC2A-TM-DC24V Panasonic Electric Works
JC%20Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 41.6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 2 ms
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JC2A-TM-DC24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 41.6 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 2 ms, Part Status: Obsolete.