JFS2000-24
JFS2000-24 TDK-Lambda Americas Inc
JFS Series.pdf
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 24V 2000W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 2000W
Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 11.06" L x 4.87" W x 2.00" H (280.9mm x 123.6mm x 50.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Efficiency: 82%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 83 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details JFS2000-24 TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 24V 2000W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 2000W, Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 11.06" L x 4.87" W x 2.00" H (280.9mm x 123.6mm x 50.8mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, Efficiency: 82%, Voltage - Output 1: 24V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 83 A.