JK1AP-12V
JK1AP-12V Panasonic Electric Works
JK%20Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 17 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 2 ms
Load - Max Switching: 2000VA, 880W
Produktbewertung abgeben
Technische Details JK1AP-12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 17 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 2 ms, Load - Max Switching: 2000VA, 880W.