JM1AN-P-DC24V
JM1AN-P-DC24V Panasonic Electric Works
jm.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 5000VA
Produktbewertung abgeben
Technische Details JM1AN-P-DC24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 5000VA.