Produkte > PANASONIC > JM1AN-TMP-DC24V
JM1AN-TMP-DC24V Panasonic
mech_eng_jm.pdf
Hersteller: Panasonic
Produktbewertung abgeben
Technische Details JM1AN-TMP-DC24V Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 37.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 5000VA.
Weitere Produktangebote JM1AN-TMP-DC24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JM1AN-TMP-DC24V JM1AN-TMP-DC24V Hersteller : Panasonic Electric Works jm.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 37.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC