JM60060-1MW24 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE BLK, J 600V 60A 1P
Packaging: Bulk
Contact Finish: Tin
For Use With/Related Products: Class J Fuses
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 600V
Mounting Type: DIN Rail
Orientation: Vertical
Termination Style: Screw Terminal
Fuse Size: 1.059" Dia x 2.380" L (26.90mm x 60.45mm)
Contact Material: Tin
Fuseholder Type: Block
Current Rating (Amps): 400 A
Number of Circuits: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JM60060-1MW24 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE BLK, J 600V 60A 1P, Packaging: Bulk, Contact Finish: Tin, For Use With/Related Products: Class J Fuses, Fuse Type: Cartridge, Voltage: 600V, Mounting Type: DIN Rail, Orientation: Vertical, Termination Style: Screw Terminal, Fuse Size: 1.059" Dia x 2.380" L (26.90mm x 60.45mm), Contact Material: Tin, Fuseholder Type: Block, Current Rating (Amps): 400 A, Number of Circuits: 1.
Weitere Produktangebote JM60060-1MW24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JM60060-1MW24 JM60060-1MW24 Hersteller : Bussmann / Eaton bus_ele_ds_10192_jm_power_dist_fuse_blocks-1129063.pdf Fuse Holder 600V 60A 1P PDFB