JQ1-B-48V-F
JQ1-B-48V-F Panasonic Electric Works
mech_eng_jq.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 48V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 1250VA, 550W
auf Bestellung 133 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JQ1-B-48V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 48V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 1250VA, 550W.
Weitere Produktangebote JQ1-B-48V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JQ1-B-48V-F JQ1-B-48V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices ds_61B03_en_jq-1077217.pdf General Purpose Relays 1 Form C 48V 5A 125VAC 2A 250VAC