JQ1P-B-18V
JQ1P-B-18V Panasonic Electric Works
JQ_Relays_215.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22.2 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 0.9 VDC
Must Operate Voltage: 14.4 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 2 ms
Produktbewertung abgeben
Technische Details JQ1P-B-18V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 22.2 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 0.9 VDC, Must Operate Voltage: 14.4 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 2 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B.
Weitere Produktangebote JQ1P-B-18V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JQ1P-B-18V JQ1P-B-18V Hersteller : Panasonic Industrial Devices JQ_Relays_215.pdf General Purpose Relays RELAY PWR HI-CAP 400MW 18VDC PCB