JQ1PF-F-22V-F
JQ1PF-F-22V-F Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 22V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 22VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class F
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JQ1PF-F-22V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 22V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 22VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 110VDC - Max, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class F.