JR1A-TM-AC115V Panasonic Electric Works
JR%20Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 115V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 115VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 9.1 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 34.5 VAC
Must Operate Voltage: 92 VAC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JR1A-TM-AC115V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 115V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 115VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 9.1 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 34.5 VAC, Must Operate Voltage: 92 VAC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 6 ms, Part Status: Obsolete.