Produkte > OMNION POWER > JRCW016A0R641Z
JRCW016A0R641Z OmniOn Power
Hersteller: OmniOn Power
Description: DC DC CONVERTER 28V
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Bulk
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.39" L x 2.27" W x 0.50" H (60.7mm x 57.7mm x 12.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 93.5%
Current - Output (Max): 16A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 28V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Produktbewertung abgeben
Technische Details JRCW016A0R641Z OmniOn Power
Description: DC DC CONVERTER 28V, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Bulk, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.39" L x 2.27" W x 0.50" H (60.7mm x 57.7mm x 12.8mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 93.5%, Current - Output (Max): 16A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 28V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Weitere Produktangebote JRCW016A0R641Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JRCW016A0R641Z Hersteller : GE Critical Power JRCW016A0R?TNR=Data%20Sheets JRCW016A0R generic Isolated DC/DC Converters 48Vin 28V 16A TH 3.68Pin Neg Logic
Produkt ist nicht verfügbar
JRCW016A0R641Z JRCW016A0R641Z Hersteller : OmniOn Power DC/DC Converters - Through Hole 48Vin 28V 16A TH 3.68Pin Neg Logic