Produkte > OMNION POWER™ > JRCW450U641-TZ
JRCW450U641-TZ
JRCW450U641-TZ OmniOn Power™
ETS0039603
Hersteller: OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER 48V 450W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Packaging: Bulk
Package / Case: 9-DIP Module
Size / Dimension: 2.27" L x 2.39" W x 0.50" H (57.7mm x 60.7mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 94%
Current - Output (Max): 9.4A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 48V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 450 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Produktbewertung abgeben
Technische Details JRCW450U641-TZ OmniOn Power™
Description: DC DC CONVERTER 48V 450W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, Packaging: Bulk, Package / Case: 9-DIP Module, Size / Dimension: 2.27" L x 2.39" W x 0.50" H (57.7mm x 60.7mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 94%, Current - Output (Max): 9.4A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 48V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 450 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.
Weitere Produktangebote JRCW450U641-TZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JRCW450U641-TZ Hersteller : GE Critical Power ETS0039603 Isolated DC/DC Converters 36-75 VDC INPUT 48VDC OUTPUT 450W