JS1F-48V-F Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class E
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 1000W
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JS1F-48V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class E, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 1000W.
Weitere Produktangebote JS1F-48V-F
|---|---|---|---|---|---|
JS1-F-48V-F | Hersteller : Panasonic Electric Works |
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48VPackaging: Tray Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 48VDC Operating Temperature: -40°C ~ 105°C Termination Style: PC Pin Relay Type: General Purpose Coil Current: 7.5 mA Coil Type: Non Latching Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO) Contact Form: SPDT (1 Form C) Contact Rating (Current): 10 A Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max Must Release Voltage: 4.8 VDC Must Operate Voltage: 33.6 VDC Operate Time: 10 ms Release Time: 10 ms Part Status: Obsolete Coil Insulation: Class F Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE Load - Max Switching: 2500VA, 1000W |
Produkt ist nicht verfügbar |
JS1F-48V-F | Hersteller : Panasonic Industrial Devices |
General Purpose Relays 1 Form C 10A 250VAC 48V |