JS1F-B-48V-F Panasonic Industrial Devices
ds_61B05_en_js-469954.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 1 Form C Class B 48V
auf Bestellung 35 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JS1F-B-48V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 7.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2500VA, 1000W.
Weitere Produktangebote JS1F-B-48V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JS1F-B-48V-F JS1F-B-48V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_js.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 7.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2500VA, 1000W