JS1F-F-18V-F
JS1F-F-18V-F Panasonic Electric Works
mech_eng_js.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 20 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 12.6 VDC
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 2500VA, 1000W
Produktbewertung abgeben
Technische Details JS1F-F-18V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 18V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 20 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 100VDC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 12.6 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 2500VA, 1000W.
Weitere Produktangebote JS1F-F-18V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JS1F-F-18V-F Hersteller : Panasonic mech_eng_js-1601300.pdf General Purpose Relays 1 Form C 10A 250VAC 18V