Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > JTN1G-TMP-F-DC48V
JTN1G-TMP-F-DC48V
JTN1G-TMP-F-DC48V Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details JTN1G-TMP-F-DC48V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 5540VA.
Weitere Produktangebote JTN1G-TMP-F-DC48V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JTN1G-TMP-F-DC48V Hersteller : Panasonic Industrial Devices 183112 General Purpose Relays 1 Form C 48VDC Relay Dust cover TMP