Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > JTN1S-PA-F-DC18V
JTN1S-PA-F-DC18V
JTN1S-PA-F-DC18V Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.4 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 13.5 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 5540VA
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JTN1S-PA-F-DC18V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.4 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 13.5 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 5540VA.
Weitere Produktangebote JTN1S-PA-F-DC18V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JTN1S-PA-F-DC18V Hersteller : Panasonic Industrial Devices 183112 General Purpose Relays 1 Form C 18VDC Relay Sealed PCB