JTN1S-PA-F-DC48V Panasonic Industrial Devices
jtn-catalog-1299314.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 1 Form C 48VDC Relay PCB Type
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JTN1S-PA-F-DC48V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 5540VA.
Weitere Produktangebote JTN1S-PA-F-DC48V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JTN1S-PA-F-DC48V JTN1S-PA-F-DC48V Hersteller : Panasonic Electric Works 183112 Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC