JVN1AF-24V-F
JVN1AF-24V-F Panasonic Electric Works
mech_eng_jvn.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 12 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 4432VA, 480W
auf Bestellung 68 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JVN1AF-24V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 12 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 4432VA, 480W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JVN1AF-24V-F JVN1AF-24V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_jvn.pdf General Purpose Relays 1 Form A 16A 125VDC 24V
auf Bestellung 94 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
JVN1AF-24V-F JVN1AF-24V-F Hersteller : PANASONIC mech_eng_jvn.pdf Description: PANASONIC - JVN1AF-24V-F - Universelles Leistungsrelais, Baureihe JV-N, monostabil, SPST-NO, 24V DC, 16A
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: JV-N Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 125VAC