JW1AFHN-B-DC48V-F Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JW1AFHN-B-DC48V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Weitere Produktangebote JW1AFHN-B-DC48V-F
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| JW1AFHN-B-DC48V-F- | Hersteller : Panasonic Electric Works |
Description: RELAYS Packaging: Bulk Mounting Type: Through Hole Coil Voltage: 48VDC Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Termination Style: PC Pin Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE Relay Type: General Purpose Coil Current: 11 mA Coil Type: Non Latching Seal Rating: Sealed - Flux Protection Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO) Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 10 A Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max Must Release Voltage: 4.8 VDC Must Operate Voltage: 33.6 VDC Operate Time: 15 ms Release Time: 5 ms Coil Insulation: Class B Load - Max Switching: 2500VA, 300W |