JW1AFHN-DC24V-F
JW1AFHN-DC24V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_jw.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays JW Relay, 1Form
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JW1AFHN-DC24V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 22 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class E, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Weitere Produktangebote JW1AFHN-DC24V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JW1AFHN-DC24V-F JW1AFHN-DC24V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_jw.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class E
Load - Max Switching: 2500VA, 300W