JW1AFSN-B-DC24V
JW1AFSN-B-DC24V Panasonic Electric Works
JW_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
Produktbewertung abgeben
Technische Details JW1AFSN-B-DC24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 22 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Weitere Produktangebote JW1AFSN-B-DC24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JW1AFSN-B-DC24V JW1AFSN-B-DC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic_electric_works_jw_catalog-1196972.pdf General Purpose Relays 1 Form A 10A 250VAC 24V