Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > JW1AFSN-DC48V-TV-F
JW1AFSN-DC48V-TV-F
JW1AFSN-DC48V-TV-F Panasonic Electric Works
mech_eng_jw.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 48V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Coil Insulation: Class E
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
Produktbewertung abgeben
Technische Details JW1AFSN-DC48V-TV-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 48V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class E, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.