JW1AHN-DC12V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_jw.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays JW Relay
auf Bestellung 70 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details JW1AHN-DC12V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class E, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.
Weitere Produktangebote JW1AHN-DC12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JW1AHN-DC12V-F JW1AHN-DC12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_jw.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Coil Insulation: Class E
Load - Max Switching: 1250VA, 150W