JW2ASN-B-DC18V
JW2ASN-B-DC18V Panasonic Electric Works
mech_eng_jw.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 18V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 29 mA
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 12.6 VDC
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 1250VA, 150W
Produktbewertung abgeben
Technische Details JW2ASN-B-DC18V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 18V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 29 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 12.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 1250VA, 150W.
Weitere Produktangebote JW2ASN-B-DC18V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
JW2ASN-B-DC18V Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic electric works_jw-catalog.pdf General Purpose Relays 2 Form A 5A 250VAC 18V