Produkte > PELONIS TECHNOLOGIES > K5331X12BALB2A-37
K5331X12BALB2A-37
K5331X12BALB2A-37 Pelonis Technologies
K5331-37%20Series.pdf
Hersteller: Pelonis Technologies
Description: FAN BLOWER 53X31MM 12VDC WIRE
Features: Auto Restart, Locked Rotor Protection, Polarity Protection, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Rectangular/Round - 53mm L x 53mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 10000 RPM
Air Flow: 13.6 CFM (0.039m³/min)
Width: 31.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Blower
Noise: 47.7dB(A)
Static Pressure: 0.990 in H2O (246.6 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 7.8 W
auf Bestellung 19 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details K5331X12BALB2A-37 Pelonis Technologies
Description: FAN BLOWER 53X31MM 12VDC WIRE, Features: Auto Restart, Locked Rotor Protection, Polarity Protection, Speed Sensor (Tach), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Rectangular/Round - 53mm L x 53mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 10000 RPM, Air Flow: 13.6 CFM (0.039m³/min), Width: 31.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cUL, UL, Fan Type: Blower, Noise: 47.7dB(A), Static Pressure: 0.990 in H2O (246.6 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 7.8 W.