Produkte > KACON > K750-2A-110VAC
K750-2A-110VAC
K750-2A-110VAC Kacon
K750.pdf
Hersteller: Kacon
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 40A 110V
Features: Test Button
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 110VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 245 mA
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details K750-2A-110VAC Kacon
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 40A 110V, Features: Test Button, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 110VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 245 mA, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active.