KBP-11DG-48
KBP-11DG-48 TE Connectivity / AMP
NG_DS_1308242_KBP_0811-718402.pdf
Hersteller: TE Connectivity / AMP
General Purpose Relays RELAY LATCH DUAL 48VDC 10A DPDT
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KBP-11DG-48 TE Connectivity / AMP
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -45°C ~ 85°C, Termination Style: Plug In, 11 Pin (Octal), Approval Agency: UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 56.5 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 120VAC - Nom, Must Operate Voltage: 36 VDC.
Weitere Produktangebote KBP-11DG-48
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KBP-11DG-48 KBP-11DG-48 Hersteller : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_KBP&DocType=DS&DocLang=English Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -45°C ~ 85°C
Termination Style: Plug In, 11 Pin (Octal)
Approval Agency: UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 56.5 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 120VAC - Nom
Must Operate Voltage: 36 VDC