Produkte > SUNON FANS > KD1208PHB1-A H.F
KD1208PHB1-A H.F
KD1208PHB1-A H.F Sunon Fans
KD1208PHB1-AHF.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Features: Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 3300 RPM
Air Flow: 35.0 CFM (0.980m³/min)
Width: 15.00mm
Weight: 0.157 lb (71.21 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 39.5dB(A)
Static Pressure: 0.170 in H2O (42.3 Pa)
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 2.9 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details KD1208PHB1-A H.F Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE, Features: Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 3300 RPM, Air Flow: 35.0 CFM (0.980m³/min), Width: 15.00mm, Weight: 0.157 lb (71.21 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 39.5dB(A), Static Pressure: 0.170 in H2O (42.3 Pa), Part Status: Obsolete, Power (Watts): 2.9 W.