Produkte > SUNON FANS > KDE1206PFB2-8
KDE1206PFB2-8 Sunon Fans
KDE1206PFB2-8.pdf
Hersteller: Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 60X10.5MM 12VDC WIRE
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 4400 RPM
Air Flow: 14.5 CFM (0.406m³/min)
Width: 10.50mm
Weight: 0.048 lb (21.77 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: cUR, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 29.4dB(A)
Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa)
Power (Watts): 1.2 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details KDE1206PFB2-8 Sunon Fans
Description: FAN AXIAL 60X10.5MM 12VDC WIRE, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 4400 RPM, Air Flow: 14.5 CFM (0.406m³/min), Width: 10.50mm, Weight: 0.048 lb (21.77 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: cUR, UL, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 29.4dB(A), Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa), Power (Watts): 1.2 W.