Produkte > KYORITSU > KEW2009R
KEW2009R
KEW2009R KYORITSU
KEW2009R.pdf
Hersteller: KYORITSU
Category: Meters and AC/DC Clamp Probes
Description: Meter: multifunction; digital,pincers type; Øcable: 55mm; LCD
Measuring instrument features: HOLD function; PEAK HOLD function
Power supply: battery R6 AA 1,5V x2
Battery/ rechargeable battery: battery R6 AA 1,5V x2
Standard equipment: case; test leads
Conform to the norm: CAT IV 600V; EN 61010
Kind of meter: digital; pincers type
Kind of display used: LCD
Type of meter: multifunction
Max. diameter of measured cable: 55mm
Dimensions: 250x105x49mm
DC voltage measuring accuracy: ±(1% + 2 digit)
AC voltage measuring accuracy: ±(1.5% + 5 digit)
AC current measuring accuracy: ±(2% + 5 digit)
DC current measuring accuracy: ±(1.3% + 2 digit)
Resistance measuring accuracy: ±(1.5%+2 digit)
Frequency measuring accuracy: ±(1.5%+5 digit)
DC voltage measuring range: 40V; 400V; 1kV
AC voltage measuring range: 40V; 400V; 750V
Resistance measuring range: 0.4kΩ; 4kΩ
DC current measuring range: 400A; 2kA
AC current measuring range: 400A; 2kA
Weight with battery: 540g
Frequency measuring range: 10...4kHz
Measurement: AC current; AC voltage; DC current; DC voltage; frequency; resistance
Continuity test: acoustic indication; <20Ω
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KEW2009R KYORITSU
Category: Meters and AC/DC Clamp Probes, Description: Meter: multifunction; digital,pincers type; Øcable: 55mm; LCD, Measuring instrument features: HOLD function; PEAK HOLD function, Power supply: battery R6 AA 1,5V x2, Battery/ rechargeable battery: battery R6 AA 1,5V x2, Standard equipment: case; test leads, Conform to the norm: CAT IV 600V; EN 61010, Kind of meter: digital; pincers type, Kind of display used: LCD, Type of meter: multifunction, Max. diameter of measured cable: 55mm, Dimensions: 250x105x49mm, DC voltage measuring accuracy: ±(1% + 2 digit), AC voltage measuring accuracy: ±(1.5% + 5 digit), AC current measuring accuracy: ±(2% + 5 digit), DC current measuring accuracy: ±(1.3% + 2 digit), Resistance measuring accuracy: ±(1.5%+2 digit), Frequency measuring accuracy: ±(1.5%+5 digit), DC voltage measuring range: 40V; 400V; 1kV, AC voltage measuring range: 40V; 400V; 750V, Resistance measuring range: 0.4kΩ; 4kΩ, DC current measuring range: 400A; 2kA, AC current measuring range: 400A; 2kA, Weight with battery: 540g, Frequency measuring range: 10...4kHz, Measurement: AC current; AC voltage; DC current; DC voltage; frequency; resistance, Continuity test: acoustic indication; .