Produkte > CHEMI-CON > KHP500E476M762BB00
KHP500E476M762BB00 Chemi-Con
THP_TMP_Series.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP CER 47UF 50V Y5U
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 50V
Temperature Coefficient: Y5U (E)
Size / Dimension: 0.307" L x 0.260" W (7.80mm x 6.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.256" (6.50mm)
Capacitance: 47 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details KHP500E476M762BB00 Chemi-Con
Description: CAP CER 47UF 50V Y5U, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 50V, Temperature Coefficient: Y5U (E), Size / Dimension: 0.307" L x 0.260" W (7.80mm x 6.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.256" (6.50mm), Capacitance: 47 µF.
Weitere Produktangebote KHP500E476M762BB00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KHP500E476M762BB00 Hersteller : United Chemi-Con THP_TMP_Series.PDF Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 47uF 50 Volt