Клеммник 15EDGRC-3.5-02P-13-00AH
Клеммник 15EDGRC-3.5-02P-13-00AH Degson
15edgrc.pdf
Produktcode: 139629
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller: Degson
Beschreibung: крок: 3,5mm, кількість контактів: 02P, напруга/струм: 300V/8A
Schritt, mm: 3,5 mm
Anzahl Kontakte: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Connector: pluggable terminal block; socket; male; 7A; 250V; PIN: 2
Type of connector: pluggable terminal block
Connector: socket
Kind of connector: male
Current rating: 7A
Rated voltage: 0.25kV
Number of pins: 2
Spatial orientation: angled 90°
Mechanical mounting: on PCBs
Electrical mounting: THT
Contact material: brass
Contact plating: tinned
Colour: black
Flammability rating: UL94V-0
Body material: polyamide 66
Connector pinout layout: 1x2
Contacts pitch: 3.5mm
Number of ways: 2
Locking system: friction lock
Conform to the norm: CE; UL; VDE
Operating temperature: -40...105°C