Produkte > UNITED CHEMI-CON > KMG160VB331M18X35LL
KMG160VB331M18X35LL
KMG160VB331M18X35LL United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.005Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.398" (35.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 705 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.0575 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details KMG160VB331M18X35LL United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.005Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.398" (35.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 705 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.0575 A @ 100 kHz.