Produkte > UNITED CHEMI-CON > KMG160VB4R7M6X11LL
KMG160VB4R7M6X11LL
KMG160VB4R7M6X11LL United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 70.532Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 34 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 61.2 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details KMG160VB4R7M6X11LL United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 70.532Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 34 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 61.2 mA @ 100 kHz.