Produkte > CHEMI-CON > KMG25VB102M10X20LL
KMG25VB102M10X20LL
KMG25VB102M10X20LL Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 265mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 680 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.02 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details KMG25VB102M10X20LL Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 265mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 680 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.02 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote KMG25VB102M10X20LL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
KMG25VB102M10X20LL KMG25VB102M10X20LL Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-514183.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 25V 10X20