Produkte > CHEMI-CON > KMG25VB221M8X11LL
KMG25VB221M8X11LL
KMG25VB221M8X11LL Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.205Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 230 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 345 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details KMG25VB221M8X11LL Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.205Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 230 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 345 mA @ 100 kHz.