Produkte > UNITED CHEMI-CON > KMG350VB4R7M10X16LL
KMG350VB4R7M10X16LL
KMG350VB4R7M10X16LL United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 84.638Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 50 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 90 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details KMG350VB4R7M10X16LL United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 84.638Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 50 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 90 mA @ 100 kHz.