Produkte > CEL > KPDE086S-H8-B
KPDE086S-H8-B CEL
DSE_KPDE086S-H8_v1701.pdf
Hersteller: CEL
Description: INGAAS PHOTODIODE 860X860UM 900-
Packaging: Bag
Package / Case: TO-206AA, TO-18-3 Metal Can
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Spectral Range: 900nm ~ 1700nm
Responsivity @ nm: 0.9 A/W @ 1310nm, 1 A/W @ 1550nm
Active Area: 0.86mm²
Current - Dark (Typ): 1nA
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V